در حال بارگذاری ...
 • روح الله جعفری:

  نمایش «راهمرد» نشان داد تعزیه قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد

  روح الله جعفری گفت: دکتر روح الله جعفری استاد دانشگاه علوم و تحقیقات، گفت: این اثر نمایشی برآمده از بخشی از سوگواره‌های نمایشی ایران از جمله تعزیه است و حامد هوشیاری با نمایش «راهمرد» توانست نشان دهد که تعزیه به عنوان یک هنر قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد.

  به گزارش ایران تئاتر؛ دکتر روح الله جعفری استاد دانشگاه علوم و تحقیقات، پس از تماشای نمایش «راهمرد» به طراحی، نویسندگی و کارگردانی حامدهوشیاری گفت: این اثر نمایشی برآمده از بخشی از سوگواره‌های نمایشی ایران از جمله تعزیه است و حامد هوشیاری با نمایش «راهمرد» توانست نشان دهد که تعزیه به عنوان یک هنر قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد و هوشیاری، این حرکت را برای تئاتر به ارمغان آورده است.

  وی افزود: نمایش «راهمرد» با روایت و داستان نمایشی در کنار تعزیه که به خوبی عجین شده‌اند، تلاش کرده که یک روایت امروزی را ارائه کند که در این راستا توانسته به شکل مطلوب از این موضوعات استفاده کند. مهمترین حٌسن این اثر نمایشی استفاده تام و تمام از هنر تعزیه است.

  دکتر روح الله جعفری گفت: کارگردان این اثر کوشیده از سوگواره‌های نمایشی با نگاه دقیق و مطلوب از هنر نمایشی ایران به صورت صحیح استفاده کند که طبیعتاً جای تقدیر دارد.

  لازم به توضیح است، نمایش راهمرد به طراحی، نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری  که اجرای خود را از روز سه‌شنبه ۲۵ مهرماه در سالن پلاتو اجرا تئاترشهر آغاز کرده هر روز در دو سانس 16:30 و 18 با مدت‌زمان 50 دقیقه به صحنه می‌رود؛ علاءالدین قاسمی و بابک والی به‌عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارند.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایشنامه «راهمرد» به نویسندگی حامد هوشیاری

درامی بر اساس الگوپذیری انقلاب اسلامی از واقعه عاشورا
  نگاهی به نمایشنامه «راهمرد» به نویسندگی حامد هوشیاری

  درامی بر اساس الگوپذیری انقلاب اسلامی از واقعه عاشورا

  ایران تئاتر، علی عارفی کیا*: نمایشنامه «راهمرد» که به طراحی و نویسندگی حامد هوشیاری به نگارش در آمده است. در یک نگاه کلی، اثری نو در سبک، موضوع و محتوا است و در پی بیان این است که دین برای آسایش و آرامش مردمان است.

  |

  دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی اعلام کرد:

استقبال چشمگیر محققان، پژوهشگران و هنرمندان از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
  دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی اعلام کرد:

  استقبال چشمگیر محققان، پژوهشگران و هنرمندان از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی

  تا پایان مدت‌زمان فراخوان بخش مسابقه مقالات رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، چکیده ۲۷ مقاله به دبیرخانه نخستین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی ارسال‌شده است.

  |

  نظرات کاربران