در حال بارگذاری ...
 • اتابک نادری در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر استانی چهارمحال و بختیاری

  تئاتر باید به یک هویت مستقل و پویا تبدیل شود

  مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی گفت: تئاتر باید به یک هویت مستقل و پویا تبدیل شود تا اصالت هنری‌اش حفظ شود.

  به گزارش ایران تئاتر، اتابک نادری مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی در آئین اختتامیه  جشنواره تئاتر فجر استانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تئاتر باید به یک هویت مستقل و پویا تبدیل شود، گفت: برای ایجاد چنین هویتی نیاز است مسئولیت برگزاری این گونه جشنواره‌ها به خود هنرمندان این عرصه واگذار شود تا مسئولیت پذیری را نیز بالا ببرد‌.

  نادری افزود: جشنواره تئاتر فجر استانی موجب شد تا هنرمندان در یک فضای خارج از فضای رقابتی با یکدیگر تعامل داشته باشند و از تجارب یکدیگر  در راستای ارتقای کیفیت آثار خود استفاده کنند.

  ‌او از شکل گیری تماشاخانه‌های دائمی در استان‌ها خبر داد و گفت: این نمایش‌ها و تماشاخانه‌ها می‌توانند بیانگر هویت فرهنگی هر استانی باشند.‌

  نادری با سپاس از پورتال تئاتر استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مسئولان مربوطه در حوزه تئاتر باید توجه ویژه‌ای به انتشار اخبار در سایت و پورتال تئاتر داشته باشند، زیرا خروجی تئاتر از طریق سایت رصد می‌شود و انتشار فعالیت‌ها بر روی سایت نشان‌دهنده پویایی تئاتر هر استان خواهد بود.

  مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی در پایان با اشاره به برنامه‌های آتی انجمن هنرهای نمایشی، خاطرنشان کرد: تئاتر کودک از اولویت‌های برنامه‌های این انجمن است و این مسئله می‌تواند موجب جذب مخاطبان بیشتر، تحکیم روابط خانواده  و آموزش هنرجویان شود.

   در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر از فعالان و دست اندرکاران جشنواره تئاتر فجر استانی در استان چهارمحال و بختیاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن نمایش استان تقدیر به عمل آمد.
  مطالب مرتبط

  اتابک نادری در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر عنوان کرد

در دپوتات، کمدی کلامی مدنظرمان نیست
  اتابک نادری در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر عنوان کرد

  در دپوتات، کمدی کلامی مدنظرمان نیست

  ایران‌تئاتر: نمایش دپوتات در اجرای اولش مورد توفیق تماشاگران قرار گرفت و در بازخوانی مجدد نادری دوباره روی صحنه رفته است. نمایشی کمدی و چند لایه که نویسنده اش می کوشد در پس لایه های طنز اثرش حرف های جدی را مطرح کند.

  |

  نظرات کاربران