در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  سالن‌های دولتی میزبان 17 نمایش در شروع سال جدید

  ایران تئاتر: با شروع سال جدید، نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم فروردین ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در اولین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «آمادئوس»، «نظام آباد» و «دیور» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته سوم فروردین ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  تئاتر شهر و 4 نمایش جدید

  نمایش «هملت و دن کیشوت» به نویسندگی زوایر خالاپیان و کارگردانی تاجبخش فنائیان ساعت 19:30 در سالن اصلی مجموعه ئاترشهر به صحنه میرود. در این نمایش کاظم بلوچی، سیامک صفری، امیر کربلایی زاده، کوروش سلیمانی، شیوا خسرو مهر، به ناز نادری، وحید نفر، بهرام بهبهانی، امیر حسین سرداریان، مجید اکبری، وحید رضاخانلو، حجت حسینی، گلناز مظهری، سمن حاجی محمد، امیرحسین دیانتی، بیتا نجاتی، آیدا کائینی، مهسا لطیفی، بشرا خادملو، غزال راه آورد، فرشاد فعال، احمد بهاروند، بهراد خاکساری، رهام گلرخیان، امیرسجاد سلمانی و مهبد دانی آذر ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 24 و 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «دیور» نوشته هاله مشتاقی نیا و به کارگردانی آریان رضایی ساعت 19:30 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش فرید قبادی، الهام شعبانی و محمد هادی عطایی ایفای نقش کرده و هر روز یک بازیگر به صورت لایو استوری در اجرا حضور دارد. «دیور» به شیوه تعاملی و با مشارکت تماشاگران اجرا می‌شود و در صحنه‌هایی از نمایش تماشاگان با بازیگران هم‌بازی خواهند شد. بهای بلیط این نمایش 25 و 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «نحس» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی ساعت 19 در سالن قشقایی تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش مجید رحمتی، یلدا عباسی، نازنین بابایی، نجلا نظریان، فرزاد برهمن، سامان میرحسینی، بهار زندی، صادق ملکی، اشکان مختاری، احسان بنی سعید، محمد جعفری، علیرضا میرزا محمد آقا، دریا نصراله، آرمیتا قبادی، آیلی شرفی، کوشا ابراهیمی، شقایق شیخی، علی انیسی، هانیه حافظی و ستاره مبینی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: نحس قصه کودکی شوم است که بعد از ۱۵ بچه مرده، در خانواده ای به دنیا می آید. این کودک عجیب در قنداقش حرف می زند و جنایاتی را مرتکب می شود. نمایش نحس نمایشی خیالی است که به بازی قدرت می پردازد و اخلاقیات را در تضاد با قدرت طلبی بیان می کند. بهای بلیط 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مرزداران» به نویسندگی و کارگردانی وحید رهجوی و حسین ملکی ساعت 18 در پلاتو اجرا تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مهدی بازدار، شاهو رستمی، سپهر زمانی، حامد مهراندیش، امیر کامران و پیمان صفرزاده ایفای نقش می‌کنند. «مرزداران»  نامزد بهترین نمایشنامه در جایزه ادبی سخت، برنده تندیس بهترین نمایشنامه در نهمین جشنواره تئاتر دانشجویی سوره، برنده تندیس بهترین بازیگری مرد در نهمین جشنواره تئاتر دانشجویی سوره و برنده تقدیر بهترین بازیگری مرد در نهمین جشنواره تئاتر دانشجویی سوره می‌باشد. بهای بلیط نمایش 10 و 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  سنگلج میزبان دو نمایش

  نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» نوشته حسن مقدم و به کارگردانی رحمت امینی ساعت 19:45 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در این نمایش سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی و پدرام (علی) محمدی بازی می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال به وطن بازگشته؛ او که در ظاهر تغییرات چشمگیری کرده است، افکار و اندیشه های تازه ای در سر و سودای دگرگون کردن اوضاع و شرایط را دارد اما درمواجهه با خانواده اش موقعیت های ویژه ای را درک می کند که از نگاه ناظر بیرونی بیش از هرچیز کمیک است. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «خواستگاران مهری ناز شاه دخت دیار سختستان» نوشته صبوره رنگرز و به کارگردانی عطاالله کوپال ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. در این نمایش احسان عباسی، سارنگ بهمنی، احمدسیاه رستمی، سمیرا حسینی، طاها محمدی، بابک مولانا، محمد امین بخشعلیان و داریوش ادهمی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده: وزیر دیار سختستان، پادشاه این سرزمین را می‌فریبد تا مهری ناز شاهدخت سختستان را به ازدواج با پسر وزیر وادارد و پس از آن با سر به نیست کردن پادشاه، خودش به قدرت برسد. اما همه کارها طبق نقشه وزیر پیش نمی‌رود. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  آمادئوس مولانیا در حافظ

  نمایش «آمادئوس» نوشته پیترشفر و به کارگردانی جواد مولانیا ساعت 21 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش  مجید نوروزى، فربد فرهنگ، نسرین درخشان زاده، عارف عباسی، نسیم شجاعی، محمد صادقی، تیفن دلمس، مهرناز فراهانی، دلوین ذبیحی، فاطره اصحابی، مهشاد بهرامی نژاد، نسترن خطیب پور، دریا دریایی، شیدا سفیدگری، مریم صبوری، رعنا مورعی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط نمایش 25 و 30 و 35 و 40 هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر تنها میزبان یک نمایش

  نمایش «دیابولیک رومئو و ژولیت» نوشته محمد چرمشیر و به کارگردانی آتیلا پسیانی ساعت 20 و 22 در سالن استاد سمندریان ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش بهرام افشارى، ستاره پسیانى، خسرو پسیانى، اصغر پیران، نوید جهانزاده، روح الله حق گوى لسان، ناز شادمان، مهدى صدر، دایانا فتحى، نوید محمد زاده، فاطمه نقوى و داوود ونداده بازی می‌کنند. این نمایش برنده لوح تقدیر و ‌تندیس بازیگر زن سی‌و‌ششمین جشنواره تئاتر فجر، کاندید موسیقی سی‌‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، لوح تقدیر و تندیس بازیگری زن مسابقه بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و کاندیدای بهترین طراحی صدا در بخش مسابقه بین الملل جشنواره سی و پنجم تئاتر است. بلیط این نمایش 50 و 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  مولوی؛ میزبان نمایشی موزیکال

  نمایش «شب دوازدهم» نوشته ویلیام شکسپیر و به کارگردانی محسن صادقی اصفهانی ساعت 18:30 در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش آرمین خوش نیک، پانیذ خوش نیک، آرش راسخ، شهاب نظام دوست، صبا پویشمن، ایمان خاکباز، معین دیده بان، مینا زاغری و امیرحسین قنواتی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: خواهر و برادری در دریا دچار طوفان می‌شوند و یکدیگر را گم می‌کنند. دختر وارد کشور غریبی می‌شود و برای محافظت از خودش مردپوش می‌شود. مردپوش شدن او برایش مسائل و مشکلاتی به وجود می‌آورد که در نهایت با پیدا شدن برادرش بر طرف می‌شوند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مرد شده» به نویسندگی و کارگردانی آسو بهاری ساعت 21 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش مجتبی فلاحی، نسیم میرزاده، بهزاد خلج و دنا تارفی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: 2میلیون دلار جایزه برای سر بریده دختر کورد. بهای بلیط نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «جایی در میان خوک ها» نوشته آثول فوگارد و به کارگردانی مسعود حکیمی نژاد ساعت 17 در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه میرود. در این نمایش میثم نوروزی، سارا کریمیان اقبال، تینا بخشی و مهسا نظری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: پاول ناوروتسکی سرباز فراری از جنگ، سال‌هاست در خوکدانی خانه‌اش مخفی است. او به همراه همسرش پراسکویا هر لحظه در این فکر است که خود را از شرایط موجود برهاند اما...بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  سانتی متر؛ برگزیده ششمین جشنواره تئاتر شهر در خانه هنرمندان

  نمایش «مجلس قربانی سنمار» نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی شیما جوادپور ساعت 18:30 در خانه هنرمندان سالن استاد انتظامی اجرا می‌شود. در این نمایش مهدی مکاریان، سهیل عرب، مارال ایزدبخش و فاطمه سعدی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط نمایش 20 تومان می‌باشد.

   

  نمایش «سانتی متر» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم ساعت 20:30 در خانه هنرمندان سالن استاد انتظامی به صحنه می‌رود. در این نمایش پروا آقاجانی، ابتسام بغلانی، محسن پوشایی، سارینا رزاق مرندی، مسعود شامی خاتونی، مرتضی شاه کرم و ماهان عابدی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: خانواده ای هفت نفره موقتاً در خانه ای سی و پنج متری مجبور به زندگی می شوند. این محدودیت در زندگی آنها شرایط جدیدی را ایجاد می کند. بهای بلیط 20 هزار تومان می‌باشد.

   

  خانه نمایش اداره تئاتر میزبان 3 نمایش

  نمایش «بازی زندگی» نوشته ماندانا عبقری و به کارگردانی علیرضا دهقانی ساعت 18 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش ماندانا عبقری و علیرضا دهقانی بازی می کنند. در خلاصه نمایش آمده: یک خانه خالی، یک درب در انتهای  خانه و دو چهارپایه ، مرد و زنی پیر و فرتوت به نام مانی و بمانی. در چند قدمی مرگ، خاطرات زندگی خود را مرور میکنند، کودکی در فقر و نداری، جوانی در تنش و انزوا، ازدواج با رنج و سنگ اندازی، آرزوی شهرت در بازیگری که به ناکجا آباد میرسد، پارتی بازی و ضابطه هایی که هنر و استعداد مانی را در شغل بازیگری، به انحطاط میکشاند، جامعه ی تآتر که با تحریمهای بی حد و حصرش ، مانی را به ورطه ی نابودی میکشاند، جامعه ای که با نگاه آلوده اش به هنر بازیگری خیابانی مانی ، او را به چالش مرگ می برد و بمانی، همسری که زیر فشارهای این زندگی  بی منطق و معنا، میمیرد و میمیرد و میمیرد و اینک، در نقطه پایانی زندگی این زن و مرد، آنها باهم بازی میکنند، زندگی را بازی می‌کنند، زندگی را همچون شاه نقش های بزرگترین شاهکار ادبی جهان بر صحنه تئاتر زندگی بازی می کنند و می میرند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «کوچه پارس» به نویسندگی و کارگردانی داوود معینی کیا ساعت 18:30 در اداره تئاتر(خانه نمایش) اجرا می‌شود. در این نمایش محمرضا آزادفرد و داوود معینی کیا ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: در مجموعه اداره تأتر نگهبانی به نام عمو صفر در ایام نوروز مشغول اضافه کاری است. ناگهان سیاهی وارد می شود و با او درگیر می شود. پس از آشنایی متوجه می شوند که عمو صفر یکی از هنرمندان قدیم تخت حوضی و لاله زار است. برای آنکه سیاه ، عمو صفر را به گذشته برگرداند تصمیم می گیرد تا قدیمی ترین نمایش های لاله زار را احیا کنند. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «نظام آباد» نوشته کهبد تاراج و به کارگردانی عرفان پورمحمدی ساعت 19:30 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش اصغر شیرزاد، محسن علی محمدی، هیراد محمدی، نوشین مینایی فرد، محمد نوروزی و ابوالفضل وزیری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زندگی چهار جوان در محله نظام آباد که یک سوء تفاهم زندگی تمام آنان را بهم میریزد. بهای بلیط نمایش 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  حوزه هنری؛ میزبان نمایشی از تبریز

  نمایش «تیغ کهنه» نوشته محمدامیر یاراحمدی و به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش حامد منافی، کامیار شکیبایی، امین حاجی اکبری، سعید ادهمی، یوسف اکبرزاده، معصومه کرمی، سعید حامد و فاطمه اسماعیلی ایفای نقش می‌کنند. این اثر دارای دو اپیزود است که اپیزود اول آن مربوط به سال‌های پس از کودتای ۲۸ مردادماه سال ۱۳۳۲ است و داستان اپیزود دوم نمایش در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ می‌گذرد.

   
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

16 نمایش در آخرین روزهای اسفند
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  16 نمایش در آخرین روزهای اسفند

  ایران تئاتر: در اسفند ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر سال 97 میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در گرم‌ترین روزها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در گرم‌ترین روزها

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران