در حال بارگذاری ...
 • با چهار روایت متفاوت از مرگ اندیشه

  «زیر صفر» در «دیوار چهارم» به صحنه می‌رود

  «زیر صفر» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا سید، از روز سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، در تماشاخانه دیوارچهارم به روی صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر «زیر صفر» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا سید، اثری است از تماشاخانه «دیوار چهارم»، که فضایی کمدی و گروتسک دارد و دارای ۴ روایت از مرگ اندیشه و هویت آدمی، از آلمان نازی تا لهستان کمونیستی و از ژاپن پیشرفته تا آمریکا می باشد.
  رسول حسن‌پور، بهمن وخشور، سارا تقوی، مینو ملکی، جلال محبی، امیررضا جلالی، ندا گلرنگی، علی نوبخت، رضا شرفی، حمیدرضا اسدزاده و مجتبی کاظمی بازیگران نمایش «زیر صفر» هستند.
  دیگر عوامل این نمایش عبارتند از؛ تهیه‌کنندگان و مجریان طرح: حسین جزایری و عبدالرزاق بنی شیخ الاسلامی، موسیقی: آلین جوهرچی و شایان وزیری، مشاور هنری: سید مسعود موسوی، مشاوران کارگردان: سیدمسعود موسوی و رسول حسن پور، طراح صحنه و لباس: مریم اسکویی، طراح نور: یونس نوروزی، طراح گریم: ماریا دیزجی، مدیر صحنه: ایمان نظری، ساخت دکور: کارگاه ساخت دکور «دیوار چهارم» به سرپرستی عبدالرزاق بنی‌شیخ‌الاسلامی، روابط عمومی و تبلیغات: گروه روابط عمومی «دیوار چهارم»، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: سیدمحمدصادق سیادت، امور اجرایی و تولید محتوا: مجتبی کاظمی، تبلیغات مجازی: رکسانا سکایش، طراحی پوستر و بروشور: بهمن وخشور، ساخت تیزر: رضا ولی‌زاده و احسان محبی، مسئول نور و صدا: فرامرز احمدی و عکاس: زهره آذین.
  نمایش «زیر صفر» از روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم به روی صحنه می رود. علاقمندان جهت تماشای این نمایش می توانند به سایت www.tik8.com و یا به گیشه تماشاخانه دیوارچهارم به آدرس میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین سرپرست و فریمان، پلاک 544 مراجعه نمایند.

   
  مطالب مرتبط

  در گفت‌وگو با کارگردان نمایش «یک وعده غذای معمولی (مکث)» مطرح شد:

نمایشی قاب محور و نه میزانسن محور
  در گفت‌وگو با کارگردان نمایش «یک وعده غذای معمولی (مکث)» مطرح شد:

  نمایشی قاب محور و نه میزانسن محور

  «یک وعده غذای معمولی (مکث)» در سالن اصلی تماشاخانه دیوار چهارم از 26 آبان‌ماه تا 24 آذرماه شنبه‌ها ساعت 17 به صحنه می‌رود. با حسام افسری نویسنده و کارگردان این نمایش درباره وجوه مختلف این اثر به گفت‌وگو پرداختیم.

  |

  نقد نمایش زیرصفر به کارگردانی علیرضا سید

گروتسکی از سرنوشت مهتوم انسان امروز
  نقد نمایش زیرصفر به کارگردانی علیرضا سید

  گروتسکی از سرنوشت مهتوم انسان امروز

  ایران تئاتر_سید علی تدین صدوقی : نمایش زیرصفر شاید به تعبیری سقوط انسان وبرگشت او به دوران بشر اولیه است  . سقوطی که  پرتاب به زیر صفر را منجر خواهد شد . یعنی دورانی که هنوز به گفته داروین در حال تکامل از میمون به انسان بود . البته تلویحا نیز می تواند  مفهوم به قهقرا رفتن را نیزدر ...

  |

  نظرات کاربران