در حال بارگذاری ...
 • با حضور اعضای شورای راهبردی و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان

  نشست هم اندیشی تئاتر ایذه برگزار شد

  با حضور اعضای شورای راهبردی تئاتر خوزستان و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان نشست هنرمندان تئاتر ایذه در تالار رودکی این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر از خوزستان، با حضور حسین ذوالفقاری دبیر شورای راهبردی تئاتر خوزستان، محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان، ساسان شکوریان نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و عضو شورای راهبردی تئاتر خوزستان، سعید نگراوی عضو شورای راهبردی تئاتر خوزستان، حمیدرضا سالاروند عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و عضو شورای راهبردی تئاتر خوزستان، حسین محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه، بهنام رضایی رئیس دفتر انجمن هنرهای نمایشی ایذه و هنرمندان تئاتر این شهرستان نشست هم اندیشی تئاتر ایذه در تالار رودکی این شهرستان برگزار شد.

  در این نشست در ابتدا هنرمندان تئاتر ایذه به بیان نقطه نظرات مختلف در خصوص مسائل و مشکلات تئاتر ایذه پرداختند.

  از جمله مسائلی که توسط هنرمندان تئاتر ایذه مطرح گردید مدیریت تالار سیمرغ و واگذاری تالار به بخش خصوصی، برگزاری دوره های مختلف آموزش تئاتر، عدم وجود سالن پلاتو در شهرستان، مشکلات مالی انجمن و مشکلات در اعزام گروه ها به جشنواره ها، بیمه هنرمندان و همچنین عدم برگزاری رویداد و جشنواره تئاتری در ایذه از جمله مسائلی بود به طور مشترک مطرح شد.

  در ادامه این نشست حسین ذوالفقاری دبیر شورای راهبردی تئاتر خوزستان در خصوص مسائل مختلف مطرح شده تئاتر ایذه گفت: در بحث عدم پلاتو در ایذه می توانیم با اختصاص مکانی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان تئاتر در شهرستان ایذه که قابلیت بهره برداری به صورت پلاتو را داشته باشد شورای راهبردی تئاتر استان در خصوص تجهیز نور و صوت آن کمک خواهد کرد.

  ذوالفقاری در خصوص بیمه هنرمندان گفت: هر شخص از هنرمندان تئاتر ایذه که شرایط اختصاص بیمه هنرمندان را دارد می توانند با تکمیل مدارک و دریافت معرفی نامه از اداره کل و ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر هر چه زودتر این مراحل را طی کنند و بدون شک انجام این مراحل در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان زمان زیادی نمی برد.

  دبیر شورای راهبردی تئاتر خوزستان در خصوص برگزاری رویداد نمایشی در ایذه گفت: با توجه به نیازسنجی انجام گرفته توسط شورای راهبردی تئاتر و انجمن هنرهای نمایشی استان و هنرمندان تئاتر ایذه در ابتدای سال 98 شاهد برگزاری یک جشنواره تئاتر در شهرستان ایذه خواهیم بود که به زودی جزئیات آن طی فراخوان اعلام خواهد شد.

  محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان نیز در خصوص برگزاری دوره های آموزشی در شهرستان ایذه گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان هر زمان که شهرستان ایذه اعلام کند آماده برگزاری دوره ای آموزشی با اعزام استاد به ایذه است و پیشنهاد می کنم هر چه زودتر مراحل ثبت نام آغاز شود تا به زودی شاهد برگزاری دوره آموزشی تئاتر در شهرستان ایذه باشیم.

  در پایان جلسه حسین محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه از حضور شورای راهبردی تئاتر خوزستان و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان جهت حضور در شهرستان ایذه و شرکت در این نشست تقدیر و تشکر کرد.
  مطالب مرتبط

  از سوی دبیر جشنواره و پس از بازبینی فیلم آثار متقاضی

نتایج انتخاب آثار مرحله اول سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان اعلام شد
  از سوی دبیر جشنواره و پس از بازبینی فیلم آثار متقاضی

  نتایج انتخاب آثار مرحله اول سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان اعلام شد

  دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان عنوان کرد: پس از اعلام نتایج مرحله اول بازبینی سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان، 19 اثر برای شرکت در مرحله دوم بازبینی این جشنواره انتخاب شدند.

  |

  مشاور هنری استاندار خوزستان:

لزوم توجه به روان‌شناسی در زمینه خلق آثار هنری کودکان
  مشاور هنری استاندار خوزستان:

  لزوم توجه به روان‌شناسی در زمینه خلق آثار هنری کودکان

  مشاور هنری استاندار خوزستان گفت: در جریان متعارف زندگی رفتار با کودکان ظرافت و روانشناسی خاصی را می‌طلبد. در عرصه تولید آثار هنری کودکان نیز باید با حساسیت و متکی به دانش روانشناسی گام برداشت.

  |

  حسین کریمی خبر داد:

آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند
  حسین کریمی خبر داد:

  آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند

  دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، در خصوص آثار منتخب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان گفت: ۱۱ نمایش از ۲۳ نمایش متقاضی شر کت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان جهت شرکت در جشنواره انتخاب شدند که ۴ نمایش از بندرعباس، ۴ نمایش از شهرستان میناب، ۲ نمایش از رودان و یک ...

  |

  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند
  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

  داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند

  افشین خورشید باختری، سهراب سلیمی و محسن علیخانی، نمایش های«جایی که پیاده رو تموم میشه» و «فخرالزمان» را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر، تماشا می‌کنند.

  |

  نظرات کاربران