در حال بارگذاری ...
 • شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی:

  اجرای تئاتر کمدی در تهران ساماندهی می‌شود

  شهرامی کرمی در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره انجمن تئاتر کمدی تهران، یادآور شد تئاتر کمدی تهران با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن صنفی تئاتر کمدی تهران ساماندهی می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هیئت‌مدیره انجمن تئاتر کمدی تهران، ضمن اظهار این‌که باید هر چه سریع‌تر شرایط فعالیت در تئاتر کمدی ساماندهی شود، گفت: در این زمینه با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم و از صنف تئاتر کمدی برای حل این مشکلات یاری می‌خواهیم.
  مجید جعفری رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی تئاتر کمدی در این دیدار، ضمن اعلام آمادگی صنف برای اصلاح شرایط نابسامان کنونی، درباره شرایط فعلی صنف یادشده بیان کرد: در سال‌های اخیر، به دلیل نبود نظارت کافی و شایسته، اگرچه به ظاهر کمیت تئاتر کمدی افزایش یافت اما به لحاظ کیفی، آثار بسیار نازلی به مردم عرضه شد و متعاقب آن دلزدگی شدید مخاطبان و افت شدید استقبال اتفاق افتاد.
  وی با انتقاد از عملکرد مدیران اداره کل هنرهای نمایشی، گفت: به دلیل نبود همکاری اداره کل هنرهای نمایشی برای ساماندهی این نوع نمایش در تهران، متاسفانه صنف کارکرد قانونی خود را از دست داده و در واقع از حیض انتفاع ساقط شده است به نحوی که پس از دلسردی هیئت‌مدیره از بهبود شرایط و تاثیرگذاری در روند ارزشیابی نمایش های کمدی، حتی مدتهاست دفتر این انجمن صنفی تعطیل شده است.
  جعفری ادامه داد: در واقع صنفی که با بیش از هزار نفر عضو و طی دقیق مراحل قانونی و برای احقاق حقوق صنفی اعضا و نیز بهبود شرایط فعالیت در این نوع نمایش راه اندازی شده بود و به طور کاملا خودگردان و بدون هر گونه پشتوانه مالی دولتی در حال فعالیت بود، به حالت تعلیق در آمده است.
  وی با انتقاد از کسانی که نسبت به هیئت‌مدیره انجمن صنفی تئاتر کمدی تهران اعتراض داشته‌اند، گفت: با وجود این‌که کلیه مراحل قانونی به دقت طی شده، اما چندی پیش، برای اتمام حجت، هیئت‌مدیره با دعوت از کلیه اعضای این صنف، مجمع عمومی فوق العاده ای را برگزار کرد که پس از رای گیری کاملا قانونی در آن، اکثریت مطلق اعضا خواهان ادامه فعالیت هیئت‌مدیره فعلی شدند اما متاسفانه با اهمال اداره کل هنرهای نمایشی در ارزشیابی های لازم، روند نزولی این نوع نمایش های به طرز تاسف باری سرعت گرفت و به شرایط نابسامان و مورد اعتراض فعلی منجر شد.

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی با ابراز تاسف از این‌که انجمن صنفی تئاتر کمدی تهران به حالت تعلیق در آمده است، ضمن درخواست ادامه فعالیت این انجمن، تاکید کرد: بدون تردید امور این نوع نمایش‌ها باید با همکاری و تعامل صنف مربوطه پیگیری و ساماندهی شود.
  وی با اشاره به این‌که اداره کل هنرهای نمایشی به طور جد خود را نسبت به بهبود شرایط اجرای تئاتر کمدی موظف می داند، یادآور شد: در طی چند ماه گذشته که این تصدی را پذیرفته ام به اشراف مناسبی درباره تئاتر کمدی رسیده ام و در صدد هستم که در اولین فرصت ممکن مسئول کمیته تئاتر کمدی را منصوب کنم تا رابط بین اداره کل، انجمن صنفی و گروه‌های نمایشی باشد تا ضمن اینکه پیگیری امور پیوسته و با روند مطلوب انجام شود، بهترین روش فعالیت این نوع گروه های نمایشی را شناسایی و اجرا کنیم.
  رئیس هیئت‌مدیره تئاتر کمدی تهران درباره تعامل اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن صنفی تئاتر کمدی، عنوان کرد: چندی پیش شیوه نامه مبسوطی با حضور رئیس شورای نظارت و ارزشیابی و تنی چند از کارشناسان آن اداره کل و نماینده انجمن صنفی، طی ماه ها جلسه و همفکری و ... طراحی شد و حتی توسط رحمت امینی رئیس وقت شورای نظارت به اطلاع عموم هم رسانده شد اما به طرز عجیبی متوقف شد و بی نتیجه ماند. در واقع اداره کل هنرهای نمایشی کافیست شیوه نامه ای را که توسط کارشناسان خودش طراحی کرده، اجرایی کند که در این صورت به سرعت می توان به بهبود شرایط امیدوار شد.
  محسن زهتاب، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون و از دست اندرکاران تئاتر کمدی در دیدار با مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: متاسفانه مدیران اداره کل درک نادرستی از صنف دارند و بر این گمان نادرست هستند که صنف می خواهد به گروه ها مجوز بدهد در حالی که به هیچ وجه چنین داعیه ای نداشته و نداریم و فقط خواهان این هستیم که وزارت ارشاد مطابق وظایف خود به نظارت صرف بسنده نکند و پیش از نظارت، برای ارزشیابی نیز ارزش قائل شود به خصوص که در این زمینه انجمن صنفی تئاتر کمدی در طی سال‌های متمادی و با حضور اکثریت قریب به اتفاق اعضای گرایش های مختلف، برای کلیه مشاغل این نوع نمایش آیین نامه های دقیق و کارشناسانه ای تدوین کرده است که می تواند در بهبود شرایط بسیار کاربردی باشد.
  شهرام کرمی تاکید کرد: ما قائل به این هستیم که صنف باید صلاحیت دست اندرکاران این حوزه را ارزیابی و تائید کند در این صورت است که امکان فعالیت به علاقه مندان داده شود.
  وی ضمن تاکید بر اینکه باید به تدریج و پله به پله این شرایط اصلاح و ارتقا یابد، خواهان افزایش جلسات همفکری و تبادل نظر با هیئت‌مدیره انجمن صنفی تئاتر کمدی شد.
  در این دیدار محسن زهتاب، حمید ساعتچی و عبدالله حسینی از اعضای هیئت‌مدیره و دست اندرکاران تئاتر کمدی تهران نیز حضور داشتند.
  مطالب مرتبط

  شهرام کرمی:

هدف جشنواره تئاتر اکبر رادی شناساندن ظرفیت‌ها و استعدادهای جدید است
  شهرام کرمی:

  هدف جشنواره تئاتر اکبر رادی شناساندن ظرفیت‌ها و استعدادهای جدید است

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر اکبر رادی که سابقه درخشانی در نمایشنامه‌نویسی دارد درباره این جشنواره گفت: هدف جشنواره تئاتر اکبر رادی شناساندن ظرفیت‌ها و استعدادهای جدید است که اگر درست هدایت شود، تئاتر کشور به سمت پویایی می‌رود.

  |

  مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خوزستان یکی از اصلی ترین پایگاه های تئاتر کشور است
  مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

  خوزستان یکی از اصلی ترین پایگاه های تئاتر کشور است

  مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : اگر بخواهیم سطح آثار تولید شده در کشور را ارزیابی کنیم به صراحت اعلام می کنم که تئاتر جایگاه خوبی در کشور دارد.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت سالگرد درگذشت هنرمند اردبیلی پیام داد:

مجید واحدیزاده فرزند راستین تئاتر ایران زمین بود
  مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت سالگرد درگذشت هنرمند اردبیلی پیام داد:

  مجید واحدیزاده فرزند راستین تئاتر ایران زمین بود

  در پیام شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به مناسبت سالگرد درگذشت هنرمند توانای تئاتر اردبیل، زنده یاد مجید واحدیزاده آمده است: مجید واحدیزاده، فرزند راستین تئاتر ایران زمین بود.

  |

  مدیر کل هنرهای نمایشی :

برگزاری جشنواره تئاتر مهر با اثرگذاری بر کاشان و شهرهای دیگر اتفاق مبارکی است
  مدیر کل هنرهای نمایشی :

  برگزاری جشنواره تئاتر مهر با اثرگذاری بر کاشان و شهرهای دیگر اتفاق مبارکی است

  شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضاء ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان با بیان اینکه این جشنواره به جریانی تبدیل شده که علاوه بر شهر کاشان بر شهرهای دیگر تاثیر دارد و تبدیل به موجی شده که نمی شود مانع آن شد، تدوام آن را ...

  |

  با حضور معاون هنری وزیر ارشاد و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صورت گرفت

قدردانی گروه اجرایی نمایش «خاتون» از خانواده شهید مدافع حرم
  با حضور معاون هنری وزیر ارشاد و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صورت گرفت

  قدردانی گروه اجرایی نمایش «خاتون» از خانواده شهید مدافع حرم

  گروه اجرایی نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش یکشنبه شب ششم آبان ماه در حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد از خانواده شهید مدافع حرم سید محمد حسین میردوستی قدردانی کرد.

  |

  گفت‌وگوی ایسنا درباره حاشیه و متن تئاتر

شهرام کرمی: یک نگرانی بزرگ دارم
  گفت‌وگوی ایسنا درباره حاشیه و متن تئاتر

  شهرام کرمی: یک نگرانی بزرگ دارم

  شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه اخیرا هیچ کارگردان تئاتری به دادگاه احضار نشده است و با اشاره به اینکه سخت‌گیری‌ها در راستای عمل به قانون است، تاکید کرد: اگر می‌خواهیم از تئاتر لاکچری فاصله بگیریم، باید مشکلات بودجه‌ای تئاتر برطرف شود.

  |

  نظرات کاربران